Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Blog
Liburski Zbigniew Przedszkole Podwawelskie Smyki

gW sobotę razem z naszymi Kochanymi Rodzicami i Rodzeństwem wybraliśmy się na Piknik Rodzinny do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu. Część z nas pojechała autokarem, część własnymi samochodami, a gdy już wszyscy spotkaliśmy się na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw uraczyliśmy nasze podniebienia przygotowanym poczęstunkiem. Gdy już napełniliśmy nasze brzuchy ruszyliśmy do zabawy. Razem z Rodzicami bawiliśmy się chustą animacyjną, puszczaliśmy ogromne bańki mydlane oraz graliśmy w piłkę nożną. Wzięliśmy również udział w bitwie wodnej. Dyskusje na temat tego kto wygrał trwają do tej pory. Gdy już się wybawiliśmy postanowiliśmy poznać mieszkające na Zaczarowanym Wzgórzu zwierzęta. Zobaczyliśmy indyki i świnie, nakarmiliśmy kozy, kury i króliki oraz spróbowaliśmy swoich sił w jeździe konnej. Duża ilość atrakcji sprawiła, że pod koniec dnia wszyscy zmęczeni, ale ogromnie szczęśliwi wracaliśmy do domów!

Fotorelacja z tego wydarzenia do zobaczenia po zalogowaniu.

gPrzygotowując się do pikniku rodzinnego podjęliśmy tematykę zwierząt gospodarstwa domowego. Na początku zaznajomiliśmy się z bohaterami naszego tygodnia i z ich środowiskiem życia. Dowiedzieliśmy się, że każde z tych zwierząt ma swój dom, który zaspokaja ich naturalne potrzeby: kurnik dla kur, stajnia dla koni, obora dla krów, chlewik dla świń, buda dla psa, ul dla pszczół, itd.

Na dłużej zatrzymaliśmy się przy produktach, które otrzymujemy za pośrednictwem zwierząt hodowlanych. Są to zarówno produkty spożywcze, jak i rzeczy codziennego użytku. Doskonale już wiemy, komu zawdzięczamy poszczególne surowce oraz do czego są one wykorzystywane. Najwięcej czasu poświęciliśmy produktom mlecznym, które poznaliśmy opiekując się naszą krową Mućką. Symboliczne dojenie mleka oraz obliczanie, ile litrów tego płynu otrzymaliśmy, dało nam wiele powodów do śmiechu, w rezultacie przerodzonego w satysfakcję i zadowolenie z siebie.

Plastyczne efekty naszej pracy można podziwiać na tablicach w szatni. Małe Smerfy wykonały podobizny krówek pasących się na łące. Sprytne Liski stworzyły rozbiegane po podwórku kolorowe koguty.

W tym tygodniu swoje urodziny świętowała w naszym gronie Misia. Życzymy jej dużo uśmiechu na co dzień, śmiałego kroczenia przez życie oraz wielu niezapomnianych i radosnych chwil spędzonych w przedszkolu z rówieśnikami.