Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Blog

g1W ostatnim tygodniu roku przedszkolnego bliska była nam już tematyka wakacyjna. Część Smyków opowiadała o planowanych rodzinnych podróżach wakacyjnych, niektórzy spośród nas nawet już spędzają czas na wyjeździe. Na cały tydzień zamieniliśmy się w małych turystów.

Na początku spróbowaliśmy swoich sił w pakowaniu walizki na wyjazd. Musieliśmy zdecydować jakie rzeczy będą nam potrzebne w zależności od miejsca, do którego planujemy się udać. Następnie symbolicznie wybraliśmy się w podróż nad morze i w góry. Nad morzem wyszukiwaliśmy skarbów i muszelek ukrytych w piasku, przeciągaliśmy linę, uciekaliśmy przed groźnym rekinem oraz puszczaliśmy małe żaglówki. W wyprawie górskim szlakiem czekały na nas zadania i zagadki, które musieliśmy rozwiązać, zanim wejdziemy na szczyt góry.

Następnie poruszyliśmy temat naszego bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz omówiliśmy ogólnie przyjęte zasady bezpiecznego podróżowania i odpoczywania w wyznaczonych miejscach.

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Ojca. Z tej okazji Smyki wykonały wyjątkowe laurki dla swoich ukochanych tatusiów. Świętowaliśmy również urodziny naszej koleżanki – Misi. Składamy jej najpiękniejsze życzenia: dużo uśmiechu na co dzień, dziecięcej radości z małych rzeczy oraz niezwykłych wakacyjnych przygód.

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego. Po krótkich grupowych występach Smyki otrzymały pamiątkoweg2 dyplomy i drobne upominki. Pożegnaliśmy też naszego kolegę i koleżankę, którzy po zasłużonym odpoczynku rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Życzymy im wspaniałych wakacyjnych wspomnień, a od września wielu sukcesów na nowej edukacyjnej drodze. Oficjalnie rozpoczęliśmy okres wakacyjny w naszym przedszkolu, podczas którego czeka nas mnóstwo wspólnych letnich zabaw.

Tym wpisem kończymy naszą roczną relację na blogu. Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy pełnych słońca, przygód i wzajemnej bliskości wakacji. Niech to będzie dla Was czas, z którego powrócicie ze wspaniałymi wspomnieniami. Na czytanie i oglądanie następnych relacji na blogu zapraszamy we wrześniu.

Udanych wakacji!!!

gW minionym tygodniu przygotowywaliśmy się do nowej pory roku jaką jest lato. Jest to chyba ulubiona pora roku wszystkich Smyków, gdyż każdy opowiadał o planowanych wyjazdach wakacyjnych, wyjściach na lody i spędzaniu czasu nad wodą. Nasze dzieła malarskie pt. „Lato” ukazywały różne odsłony tej pory roku z punktu widzenia każdego z nas. Kolorowe letnie pejzaże ozdobiły naszą przedszkolną galerię.

Podczas zajęć symbolicznie odświeżyliśmy letnią garderobę. Mogliśmy poćwiczyć naszą zręczność rozwieszając letnie ubrania na sznurku. Każdy Smyk zaprojektował też koszulkę według własnego pomysłu. Jak lato – to lody! Symbolicznie wybraliśmy się do lodziarni, a następnie, wykonując zadania matematyczne, liczyliśmy gałki w rożkach.

Skupiliśmy się również na zjawiskach pogodowych, które obserwujemy latem – burzy i tęczy.g1 Wykonaliśmy doświadczenie przyrodnicze, które pokazało nam, jak tworzą się błyskawice. Rozmawialiśmy również o tym, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo podczas burzy. Po burzy często pokazuje się tęcza. Przypomnieliśmy sobie kolejność kolorów w tęczy oraz wykonaliśmy doświadczenie, dzięki któremu efekt tęczy mogliśmy obserwować w naszej sali. Teraz już wiemy jak powstaje to kolorowe zjawisko. Niezwykłych barw szukaliśmy również na samodzielnie przygotowanych bańkach mydlanych. Tęcza zainspirowała nas plastycznie – wykonaliśmy ją na kilka sposobów.

W przedszkolnej galerii znalazły się nasze prace plastyczne. Grupa młodsza umieściła tam smakowicie wyglądające rożki z lodami. Zaś grupa starsza kolorowe tęcze.