Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Blog

gOstatni tydzień czerwca, a zarazem ostatni tydzień roku przedszkolnego, upłynął nam na zabawach i działaniach związanych z nastaniem nowej pory roku – lata. Słoneczna czerwcowa pogoda sprzyjała naszym letnim aktywnościom. Symbolicznie spakowaliśmy zimowe, ciepłe ubrania do szafy, żeby w komodzie zrobić miejsce dla letnich, lżejszych ubrań. W nagrodę za uporządkowanie garderoby poszliśmy na symboliczne lody. Każdy wybierał odpowiedni dla siebie smak i dodatki. Następnie, doskonaląc nasze matematyczne umiejętności, liczyliśmy, kto zjadł najwięcej, a kto najmniej gałek.

Szukając ochłody w ostatnich upalnych dniach wydobywaliśmy skarby ukryte w lodzie. Sprawiło nam to dużo radości i frajdy. Czerwiec i lato kojarzą się głównie z truskawkami. Toteż i my postanowiliśmy przyrządzić z nich letni, orzeźwiający przysmak – koktajl truskawkowy. Z przyjemnością wypiliśmy go w trakcie podwieczorku, oblizując powstałe, truskawkowo-mleczne „wąsy”.

Zachęcamy do obejrzenia naszych prac plastycznych na tablicach w szatni. W tym tygodniu wykonaliśmy typowe letnie symbole, czyli lody. Małe Smerfy ślicznie ozdobiły lody na patyku. Sprytne Liski natomiast przyrządziły „puchnące farby”, przy pomocy których namalowały gałki lodów w rożku.

Ostatni tydzień roku przedszkolnego był dla niektórych z nas tygodniem kończącym kilkuletnią przygodę z naszym przedszkolem. Z żalem pożegnaliśmy dzieci, które skończyły zerówkę. Teraz czekają ich zasłużone wakacje, po których we wrześniu rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Życzymy im wspaniałych wakacyjnych wspomnień, a od września wielu sukcesów na nowej edukacyjnej drodze.

Tym wpisem kończymy naszą roczną relację na blogu. Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy pełnych słońca, przygód i wzajemnej bliskości wakacji. Niech to będzie dla Was czas, z którego powrócicie ze wspaniałymi wspomnieniami. Na czytanie i oglądanie następnych relacji na blogu zapraszamy we wrześniu.

Udanych wakacji!!!

gMiniony tydzień wprowadził nas już w wakacyjny klimat. Omawialiśmy miejsca, w których można spędzić wakacje, dzieliliśmy się swoimi doświadczeniami oraz planami. Każdy Smyk miał okazję narysować swoje wymarzone wakacje i opowiedzieć o nich kolegom i koleżankom. Dużo czasu spędzaliśmy na zewnątrz organizując sobie zabawy na świeżym powietrzu oraz korzystając z pobliskich placów zabaw. Wszystkie dzieci przygotowywały również laurki i upominki dla tatusiów, którzy w 23 czerwca obchodzą swoje święto.

Oprócz tego przygotowywaliśmy się do uroczystości zakończenia roku przedszkolnego. Krótkie przedstawienie wprowadziło nas w wakacyjną atmosferę. Pożegnanie zerówkowiczów i ich słowa podziękowania skierowane do pań, chwyciły nauczycielki za serca. Starszaki zapewniły o wspominaniu przedszkola z sentymentem oraz obiecały odwiedzać miejsce, w którym spędziły spory kawałek swojego życia.

Czwarte urodziny świętowała z nami Nina. Życzymy jej dużo uśmiechu na co dzień, dziecięcej radości z małych rzeczy oraz niezwykłych wakacyjnych przygód.