Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Blog

gMiniony tydzień przeniósł nas do krainy uczuć i emocji. Zagłębialiśmy się w nie przywołując różne sytuacje, które je w nas wywołują. Dzięki temu uczyliśmy się, jak rozpoznawać i nazywać emocje swoje oraz innych osób. Tematyczne zabawy pokazały nam sposoby, jak sobie z nimi radzić, zwłaszcza z tymi negatywnymi. Czwartek nastroił nas wyjątkowo pozytywnie, gdyż rozmawialiśmy o miłości. Królowały serca, wspólne zabawy i wzajemna życzliwość. Zwieńczeniem był pyszny walentynkowy podwieczorek.

Ten tydzień pozwolił nam pochylić się również nad tematyką przyjaźni.g1 Określaliśmy cechy dobrego przyjaciela, stworzyliśmy plakat o przyjaźni, a na koniec każdy Smyk malował swojego przyjaciela. Temat ten wyzwolił w dzieciach wiele pozytywnych emocji, którymi chętnie dzieliły się z nieznikającym uśmiechem na ustach. Obejrzeliśmy również przedstawienie teatralne pt. "Przyjaźń to największy skarb”. Owym największym skarbem w życiu okazało się posiadanie prawdziwego przyjaciela.

Zapraszamy do obejrzenia wystawki prac w szatni odzwierciedlającej nasz tygodniowy temat. Maluszki wykonały wyjątkowo emocjonalne obrazki, a starszaki walentynkowe drzewa.

gWłaśnie zakończyliśmy tydzień związany z książkami. Dowiedzieliśmy się co jest potrzebne, by powstała książka, kto je pisze oraz w jaki sposób możemy je nabyć. Poznaliśmy miejsca ściśle związane z książkami, jak czytelnia, księgarnia i biblioteka. Posłużyły nam one w zabawach tematycznych. Wspominaliśmy również naszych ulubionych książkowych bohaterów. Większość z nich okazała się bardzo tradycyjna, jak Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek i Kopciuszek. Nie zabrakło również bohaterów współczesnych książek, jak Mikołajek, Minecraft i Star Wars. W naszym kąciku czytelniczym umieściliśmy Pana Książkę, który przypomina nam o właściwym obchodzeniu się z książkami.

W zorganizowanym przedszkolnym Konkursie Wiedzy o Książkach mieliśmy możliwość wykazania się naszymi wiadomościami i znajomością kultowych utworów literackich. Jako podsumowanie tygodnia wykonaliśmy swoje własne książki. Każdy wcielił się w rolę autora książki i zawarł w niej historię, którą podsunęła mu wyobraźnia. Z ogromną ochotą i przejęciem opowiadaliśmy kolegom i koleżankom z grupy zawarte w nich historie. Każdy Smyk zadbał o to, by jego książka dotarła nienaruszona do domu, gdzie opowie ją rodzicom.

W kąciku artystycznym w szatni wiszą nasze prace plastyczne związane z tematem tygodnia. Małe Smerfy wykonały kolorowe zakładki do książek. Sprytne Liski, urzeczone opowiadaniem o Brzydkim Kaczątku, wykonały podobiznę głównego bohatera.