Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Książeczki z przedszkolnej półeczki 
Wolak Justyna

gWłaśnie zakończyliśmy tydzień związany z książkami. Dowiedzieliśmy się co jest potrzebne, by powstała książka, kto je pisze oraz w jaki sposób możemy je nabyć. Poznaliśmy miejsca ściśle związane z książkami, jak czytelnia, księgarnia i biblioteka. Posłużyły nam one w zabawach tematycznych. Wspominaliśmy również naszych ulubionych książkowych bohaterów. Większość z nich okazała się bardzo tradycyjna, jak Kubuś Puchatek, Czerwony Kapturek i Kopciuszek. Nie zabrakło również bohaterów współczesnych książek, jak Mikołajek, Minecraft i Star Wars. W naszym kąciku czytelniczym umieściliśmy Pana Książkę, który przypomina nam o właściwym obchodzeniu się z książkami.

W zorganizowanym przedszkolnym Konkursie Wiedzy o Książkach mieliśmy możliwość wykazania się naszymi wiadomościami i znajomością kultowych utworów literackich. Jako podsumowanie tygodnia wykonaliśmy swoje własne książki. Każdy wcielił się w rolę autora książki i zawarł w niej historię, którą podsunęła mu wyobraźnia. Z ogromną ochotą i przejęciem opowiadaliśmy kolegom i koleżankom z grupy zawarte w nich historie. Każdy Smyk zadbał o to, by jego książka dotarła nienaruszona do domu, gdzie opowie ją rodzicom.

W kąciku artystycznym w szatni wiszą nasze prace plastyczne związane z tematem tygodnia. Małe Smerfy wykonały kolorowe zakładki do książek. Sprytne Liski, urzeczone opowiadaniem o Brzydkim Kaczątku, wykonały podobiznę głównego bohatera.