Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - W krainie uczuć i emocji 
Wolak Justyna

gMiniony tydzień przeniósł nas do krainy uczuć i emocji. Zagłębialiśmy się w nie przywołując różne sytuacje, które je w nas wywołują. Dzięki temu uczyliśmy się, jak rozpoznawać i nazywać emocje swoje oraz innych osób. Tematyczne zabawy pokazały nam sposoby, jak sobie z nimi radzić, zwłaszcza z tymi negatywnymi. Czwartek nastroił nas wyjątkowo pozytywnie, gdyż rozmawialiśmy o miłości. Królowały serca, wspólne zabawy i wzajemna życzliwość. Zwieńczeniem był pyszny walentynkowy podwieczorek.

Ten tydzień pozwolił nam pochylić się również nad tematyką przyjaźni.g1 Określaliśmy cechy dobrego przyjaciela, stworzyliśmy plakat o przyjaźni, a na koniec każdy Smyk malował swojego przyjaciela. Temat ten wyzwolił w dzieciach wiele pozytywnych emocji, którymi chętnie dzieliły się z nieznikającym uśmiechem na ustach. Obejrzeliśmy również przedstawienie teatralne pt. "Przyjaźń to największy skarb”. Owym największym skarbem w życiu okazało się posiadanie prawdziwego przyjaciela.

Zapraszamy do obejrzenia wystawki prac w szatni odzwierciedlającej nasz tygodniowy temat. Maluszki wykonały wyjątkowo emocjonalne obrazki, a starszaki walentynkowe drzewa.