Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - W świecie mediów 
Wolak Justyna

gTemat mediów i ich wpływu na nasze życie przewodniczył naszym zabawom i zajęciom w tym tygodniu. Poznawaliśmy poszczególne źródła, z których dochodzą do nas informacje, rozróżnialiśmy fakty rzeczywiste od fikcyjnych, dowiedzieliśmy się jak bezpiecznie korzystać z Internetu i telewizji. Skonstruowaliśmy własny telewizor, na którego ekranie obejrzeliśmy ułożoną przez siebie bajkę o przygodach psa Reksia. Wykonaliśmy również własne laptopy, na których zaprojektowaliśmy tło pulpitu oraz autorskie gry. Natomiast omawiając temat dotyczący prasy, wykonaliśmy egzemplarz grupowej gazety pt. „Dziennik Przedszkolaka”. Wszystkie te aktywności bardzo przypadły nam do gustu i pochłonęły nas w stu procentach.

Temat ten miał na celu uświadomić Smykom, jaki wpływ na ludzkie życie mają obecnie media, głównie telewizja, Internet i gry. Smyki zakończyły ten tydzień ze świadomością, że korzystniej jest spędzać czas na zabawie z rówieśnikami niż grając na tablecie bądź oglądając telewizję. Wiedzą, że wszystko jest dla ludzi lecz w odpowiednich proporcjach.