Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Tajemnice nieba 
Wolak Justyna

gMiniony tydzień upłynął nam na zgłębianiu tajemnic wszechświata. Skupiliśmy się na zagadnieniu Układu Słonecznego. Poznaliśmy najważniejsze wiadomości dotyczące każdej z planet, ich najbardziejg1 charakterystyczne cechy oraz kolejność orbitowania wokół Słońca. Po planetach przyszła kolej na Księżyc – naturalnego satelitę Ziemi. Poznaliśmy jego „sztuczki”, które co miesiąc obserwujemy na niebie. Nauczyliśmy się wyznaczać fazy księżyca ze względu na jego położenie w stosunku do Ziemi. Zafascynowani kosmosem chętnie podejmowaliśmy jego temat w swobodnych zabawach.

Zwieńczeniem tygodnia był wyczekiwany Bal Karnawałowy. Od samego rana Smyki w wyśmienitych nastrojach oraz wymarzonych przebraniach czekały na rozpoczęcie zabawy. Tańcom i szaleństwu nie było końca! Zarówno najmłodsi jak i najstarsi z nas poddali się karnawałowej zabawie przy znanych piosenkach. Muzyka i wspólna zabawa pozwoliły pogłębić relacje koleżeńskie oraz sprzyjały zrodzeniu się nowych przyjaźni dziecięcych.