Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Czy jesteśmy sami w kosmosie?

gW tym tygodniu dalej zgłębialiśmy tajemnice kosmosu. Najpierw zastanawialiśmy się nad gwiazdami – jak powstają, dlaczego świecą, czy wszystkie widać nocą na niebie? Później zajęliśmy się gwiazdozbiorami, które można zaobserwować z Ziemi. Poznaliśmy najbardziej znane układy gwiazd, a zainspirowani nimi stworzyliśmy własne konstelacje nadając im nazwy. Wykonanymi samodzielnie lunetami obserwowaliśmy niebo szukając interesujących obiektów. Kolejne dni przyniosły nam zabawy z ufoludkami w tle. Wiemy, że życie poza Ziemią nie zostało udowodnione, natomiast zagadnienie ufoludków bardzo przypadło Smykom do gustu. Odbywali między sobą wiele rozmów, opowieści i przypuszczeń w tym temacie – co ufoludki jedzą, jakim językiem mówią, jak się poruszają po przestrzeni kosmicznej, jakie nastawienie mieliby do Ziemian. Pozostając w tym zaciekawieniu, młodsze Smyki wykonały własne podobizny ufoludków, a starsze zaprojektowały spodki kosmiczne z ufoludkiem w środku.

Ten tydzień niósł dla nas również innego rodzaju wrażenia. Uczestniczyliśmy bowiem w kolejnym koncercie z cyklu „Muzyczne kartki z kalendarza”. Tym razem muzycy z zaprezentowali nam repertuar w charakterze wiosennym. Sami również mogliśmy wejść w rolę muzyków, pomagając tym zawodowym w wykonaniu utworów. Na chwilę zostaliśmy przemienieni w owady na wiosennej łące, które poruszały się przy dźwiękach utworów z repertuaru muzyki klasycznej. Na koniec każdy Smyk rysował odczucia, które towarzyszyły mu, przy słuchanej muzyce.

Swoje urodziny świętował z nami Franio. Życzymy mu samych pięknych i słonecznych dni, zawiązania wspaniałych dziecięcych przyjaźni oraz spełnienia wszelkich marzeń.