Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Wiosna tuż, tuż... 
Wolak Justyna

g1Aura panująca od jakiegoś czasu na zewnątrz popchnęła nasze działania w kierunku przedwiośnia. W tym tygodniu wyjątkowo mocno mogliśmy odczuć przysłowiową marcową pogodę. Każdy Smyk mieszał w garnku Zupę Czarodzieja Marca dodając składniki według własnego uznania. Biorąc pod uwagę naprzemienność słońca i deszczu w pogodzie, najbardziej popularnym składnikiem w zupie była tęcza. Smyki wypatrywały kolorowej łuny przez okna, jednak nie udało im się dostrzec tego zjawiska.

Następne dni spędziliśmy na poznawaniu i poszukiwaniu zwiastunów wiosny.g2 Poznawcze treści wpletliśmy w gry i zabawy matematyczne. Dzięki temu zwiastuny wiosny przyswoiliśmy w ciekawy dla nas sposób. Pomogły nam w tym również spacery, w trakcie których nasze bystre oczka szukały wiosennych oznak. Jeden ze spacerów przeznaczyliśmy na poszukiwanie krzewu forsycji. Udało się! I do przedszkola wróciliśmy z gałązkami pełnymi małych pączków. Teraz codziennie mamy okazję obserwować, jak nasza forsycja się rozwija. Gdy wrócimy po weekendzie pewnie okaże się już piękną, wiosenną dekoracją naszego przedszkola.

Swoje szóste urodziny świętowała z nami Nila. Życzymy jej samych pięknych i słonecznych dni, zawiązania wspaniałych dziecięcych przyjaźni, powodzenia w dalszej edukacyjnej przygodzie oraz spełnienia najskrytszych marzeń.