Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - W świecie dzieci 
Wolak Justyna

gNareszcie wróciliśmy do przedszkola! Już od dwóch tygodni spotykamy się z rówieśnikami i naszymi paniami na wspólnej zabawie. Początkowo w kameralnym gronie, które, ku uciesze wszystkich, stopniowo się powiększa. Wszystkie Smyki z entuzjazmem przekraczają każdego ranka próg swojego przedszkola, by następnie radośnie się bawić oraz nawiązywać nowe przyjaźnie. Cieszymy się mogąc obserwować tę ogromną radość wszystkich Smyków z możliwości przebywania wśród rówieśników.

W tym tygodniu przypadało wyczekiwane święto wszystkich dzieci. I to właśnie dziecięcy świat inspirował nas w trakcie zabaw i zajęć dydaktycznych. 1-ego czerwca w Dzień Dziecka uczestniczyliśmy w przygotowanych dla nas atrakcjach – przedszkolnym kinie, w warsztatach z modelowania balonów kreatywnych oraz w tanecznej zabawie przy dziecięcych przebojach. Wspólnie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy przy piosence „Święto wszystkich dzieci”. Radości i śmiechu nie było końca!

W kolejnych dniach zgłębialiśmy dziecięcy świat. Rozpoczęliśmy od poznania wybranych praw dziecka zapisanych w Konwencji Praw Dziecka. Rozmowa o nich pozwoliła nam je zrozumieć oraz uznać, że dla nas, dzieci, są one ważne. Następnie wspólnie stworzyliśmy plakat pt. „Znamy nasze prawa”. Dalej pochyliliśmy się nad zagadnieniem przyjaźni. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie „Kogo nazywamy przyjacielem?”, a słuchając opowiadania przekonaliśmy się, jak można okazywać przyjaźń innym osobom. W tym dniu każdy miał okazję powiedzenia kolegom i koleżankom z grupy czegoś miłego. W podarunku dla naszego przyjaciela/przyjaciółki własnoręcznie wykonaliśmy zabawki zręcznościowe.

Następnie skupiliśmy się na tym, co cechuje wszystkie dzieci, czyli na marzeniach. Szukaliśmy odpowiedzi na pytanie „Dlaczego warto marzyć?”. Opowiadaliśmy również o swoich największych marzeniach. Jako symbol naszych dziecięcych marzeń wykonaliśmy kolorowe latawce, które puszczaliśmy na przedszkolnym tarasie. Wykonaliśmy również pracę plastyczną pt. „Balony z marzeniami”.