Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Moje Hobby, moje pasje 
Wolak Justyna

gW minionym, wyjątkowo krótkim, tygodniu rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach. Rozpoczęliśmy od zdobycia wiedzy o tym, co to znaczy hobby i jakie mogą być jego rodzaje. Następnie każdy Smyk już chętnie i z zaangażowaniem opowiadał o swoich największych pasjach. Uśmiechy nie schodziły dzieciom z twarzy, gdy mogły podzielić się w koleżankami i kolegami tym, co najbardziej je interesuje.
Swoją uwagę zwróciliśmy również na to, że czasami to, co lubimy nie wpływa korzystnie na nasz rozwój. Dowiedzieliśmy się, że długotrwałe oglądanie bajek, granie na telefonie, niechęć do nauki, uprawiania ćwiczeń i sportu albo słuchanie zbyt głośnej muzyki wpływa niekorzystnie na naszg1 organizm. Zgodziliśmy się z tym, że powyższym aktywnościom powinniśmy oddawać się z umiarem.
Ten tydzień obfitował u Smyków w aktywności fizyczne. Znajdowaliśmy czas na gimnastykę i tory przeszkód w sali przedszkolnej, przebywanie na tarasie przedszkolnym oraz na aktywności na świeżym powietrzu podczas dozwolonych już spacerów. Dużo czasu spędzaliśmy również na zabawach ruchowych przy muzyce.
Wzięliśmy też udział w zajęciach plastycznych. Grupa maluszków stworzyła kolorowe rybki. Natomiast grupa starszaków zilustrowała swoje największe pasje.