Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Złap lato za rękę 
Wolak Justyna

gW minionym tygodniu przygotowywaliśmy się do nowej pory roku jaką jest lato. Jest to chyba ulubiona pora roku wszystkich Smyków, gdyż każdy opowiadał o planowanych wyjazdach wakacyjnych, wyjściach na lody i spędzaniu czasu nad wodą. Nasze dzieła malarskie pt. „Lato” ukazywały różne odsłony tej pory roku z punktu widzenia każdego z nas. Kolorowe letnie pejzaże ozdobiły naszą przedszkolną galerię.

Podczas zajęć symbolicznie odświeżyliśmy letnią garderobę. Mogliśmy poćwiczyć naszą zręczność rozwieszając letnie ubrania na sznurku. Każdy Smyk zaprojektował też koszulkę według własnego pomysłu. Jak lato – to lody! Symbolicznie wybraliśmy się do lodziarni, a następnie, wykonując zadania matematyczne, liczyliśmy gałki w rożkach.

Skupiliśmy się również na zjawiskach pogodowych, które obserwujemy latem – burzy i tęczy.g1 Wykonaliśmy doświadczenie przyrodnicze, które pokazało nam, jak tworzą się błyskawice. Rozmawialiśmy również o tym, jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo podczas burzy. Po burzy często pokazuje się tęcza. Przypomnieliśmy sobie kolejność kolorów w tęczy oraz wykonaliśmy doświadczenie, dzięki któremu efekt tęczy mogliśmy obserwować w naszej sali. Teraz już wiemy jak powstaje to kolorowe zjawisko. Niezwykłych barw szukaliśmy również na samodzielnie przygotowanych bańkach mydlanych. Tęcza zainspirowała nas plastycznie – wykonaliśmy ją na kilka sposobów.

W przedszkolnej galerii znalazły się nasze prace plastyczne. Grupa młodsza umieściła tam smakowicie wyglądające rożki z lodami. Zaś grupa starsza kolorowe tęcze.