Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Wakacyjne podróże 
Wolak Justyna

g1W ostatnim tygodniu roku przedszkolnego bliska była nam już tematyka wakacyjna. Część Smyków opowiadała o planowanych rodzinnych podróżach wakacyjnych, niektórzy spośród nas nawet już spędzają czas na wyjeździe. Na cały tydzień zamieniliśmy się w małych turystów.

Na początku spróbowaliśmy swoich sił w pakowaniu walizki na wyjazd. Musieliśmy zdecydować jakie rzeczy będą nam potrzebne w zależności od miejsca, do którego planujemy się udać. Następnie symbolicznie wybraliśmy się w podróż nad morze i w góry. Nad morzem wyszukiwaliśmy skarbów i muszelek ukrytych w piasku, przeciągaliśmy linę, uciekaliśmy przed groźnym rekinem oraz puszczaliśmy małe żaglówki. W wyprawie górskim szlakiem czekały na nas zadania i zagadki, które musieliśmy rozwiązać, zanim wejdziemy na szczyt góry.

Następnie poruszyliśmy temat naszego bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe oraz omówiliśmy ogólnie przyjęte zasady bezpiecznego podróżowania i odpoczywania w wyznaczonych miejscach.

W tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Ojca. Z tej okazji Smyki wykonały wyjątkowe laurki dla swoich ukochanych tatusiów. Świętowaliśmy również urodziny naszej koleżanki – Misi. Składamy jej najpiękniejsze życzenia: dużo uśmiechu na co dzień, dziecięcej radości z małych rzeczy oraz niezwykłych wakacyjnych przygód.

W piątek odbyło się uroczyste zakończenie Roku Przedszkolnego. Po krótkich grupowych występach Smyki otrzymały pamiątkoweg2 dyplomy i drobne upominki. Pożegnaliśmy też naszego kolegę i koleżankę, którzy po zasłużonym odpoczynku rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Życzymy im wspaniałych wakacyjnych wspomnień, a od września wielu sukcesów na nowej edukacyjnej drodze. Oficjalnie rozpoczęliśmy okres wakacyjny w naszym przedszkolu, podczas którego czeka nas mnóstwo wspólnych letnich zabaw.

Tym wpisem kończymy naszą roczną relację na blogu. Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy pełnych słońca, przygód i wzajemnej bliskości wakacji. Niech to będzie dla Was czas, z którego powrócicie ze wspaniałymi wspomnieniami. Na czytanie i oglądanie następnych relacji na blogu zapraszamy we wrześniu.

Udanych wakacji!!!