Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Święto babci i dziadka 
Hnezdyuk Justyna

gZa nami ważny i przyjemny tydzień dla wszystkich przedszkolaków, gdyż upłynął nam on na rozmowach i zabawach związanych z ukochanymi przez nas osobami – babciami i dziadkami. Czerpaliśmy wiele przyjemności z pracy, którą wkładaliśmy w przygotowanie dla nich okazjonalnych upominków i specjalnego występu.

Rozmawialiśmy o tym, kim są dla nas babcia i dziadek oraz jak spędzamy z nimi czas. Chętnie dzieliliśmy się swoimi dziecięcymi doświadczeniami i opowieściami z chwil spędzanych z babcią i z dziadkiem. Każda zasługiwała na wysłuchanie, bo w naszych dziecięcychg1 odczuciach, zajmują szczególne miejsce. Oprócz tego, nasze małe, wrażliwe serduszka podpowiadały nam wiele sposobów na to, jak możemy pomagać naszym babciom i dziadkom, aby ułatwić im codzienność i sprawić przyjemność. Świetnie także odgrywaliśmy role w trakcie zabawy w rodzinne kalambury. Nasze dziecięce obserwacje poszczególnych członków rodziny i odgrywanie ich ról były wyjątkowo trafne i zabawne. W trakcie zajęć dydaktycznych uczyliśmy się również zwrotów z życzeniami, jakie możemy złożyć naszym bliskim oraz wspólnie wyszukiwaliśmy pomysłów na specjalne prezenty dla babć i dziadków. Na zajęciach z języka angielskiego podszlifowaliśmy znajomość nazewnictwa członków rodziny. Na przedszkolnych gazetkach powiesiliśmy nasze tematyczne prace plastyczne: kolorowe serduszka i muffinki dla babci i dziadka.