Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Blog
Liburski Zbigniew Przedszkole Podwawelskie Smyki

g

Ubiegły tygodzień przebiegł na przygotowaniach do zakończenia roku przedszkolnego. W piątek każdy Smyk ubrał się na galowo. Przedstawienie rozpoczęliśmy od zatańczenia naszego narodowego tańca- Poloneza, potem recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz drobny upominek.

W sobotę razem z naszymi Kochanymi Rodzicami i Rodzeństwem wybraliśmy się na Piknik Rodzinny do gospodarstwa agroturystycznego „Zaczarowane Wzgórze” w Czasławiu.Część z nas pojechała autokarem, część własnymi samochodami, a gdy już wszyscy spotkaliśmy się na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Najpierw uraczyliśmy nasze podniebienia przygotowanym poczęstunkiem. Gdy już napełniliśmy nasze brzuchy ruszyliśmy do zabawy. Razem z Rodzicami bawiliśmy się chustą animacyjną, puszczaliśmy ogromne bańki mydlane oraz graliśmy w piłkę nożną. Wzięliśmy również udział w bitwie wodnej. Dyskusje na temat tego kto wygrał trwają do tej pory. Gdy już się wybawiliśmy postanowiliśmy poznać mieszkające na Zaczarowanym Wzgórzu zwierzęta. Zobaczyliśmy indyki i świnie, nakarmiliśmy kozy, kury i króliki oraz spróbowaliśmy swoich sił w jeździe konnej. Duża ilość atrakcji sprawiła, że pod koniec dnia wszyscy zmęczeni, ale ogromnie szczęśliwi wracaliśmy do domów!

Fotorelacja z tego wydarzenia do zobaczenia po zalogowaniu.

Bączkiewicz Emilia

główne„Świat zwierząt” to temat minionego tygodnia. Najwięcej uwagi poświeciliśmy zwierzętom egzotycznym. Rozwiązywaliśmy zagadki i słuchaliśmy różnych ciekawostek na ich temat. Dokonywaliśmy klasyfikacji zwierząt ze względu na gromadę – ssaki, ptaki i owady. Staraliśmy się je rozpoznawać po odgłosach oraz naśladować ich zachowanie.

Udaliśmy się także na "wycieczkę" na sawannę, do zoo i dżungli. Odwiedzenie każdego z tych miejsc było niezwykłym przeżyciem. Na podstawie tej tematyki poszerzaliśmy wiedzę, rozwijaliśmy słownictwo, wykonywaliśmy proste zadania matematyczne, nauczyliśmy się piosenki o Ambo, który mieszka w dżungli oraz stworzyliśmy pracę plastyczną przedstawiającą krajobraz sawanny i zwierząt na niej żyjących.

W czwartek grupa starszaków wybrała się na Krakowski Rynek, gdzie czekała na nich zabawa w grę miejską. Pani przewodnik opowiedziała nam historię Wieży Ratuszowej oraz rzeźby przedstawiającą przewróconą głowę, która jest podarunkiem od polskiego rzeźbiarza Igora Mitoraja. Na podstawie otrzymanej mapy musieliśmy nazwać maijsca zaznaczone na niej znakiem zapytania- kościół Św. Wojciecha i pomnik Adama Mickiewicza. Następne zadania dotyczyły odnalezienia w Sukiennicach herbu Gniezna i narysowania go na kartce. Trzeba było znaleźć trzy ulice odchodzące od rynku. Wycieczka była niesamowitą dawką wrażeń i okazją do nabycia nowych umiejętności.

W piątek w naszym przedszkolu gościliśmy pracowników Muzeum historycznego w Krakowie. Dzięki niesamowitym strojom tatarskim i barwnej opowieści przenieśliśmy się w czasy, kiedy Tatarzy najechali na Polskę. Poznaliśmy poszczególne nazwy części ich stroju oraz wykonaliśmy z papieru typową czapkę tatarską.