Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Blog 
Bączkiewicz Emilia

główne1Lato nas rozpieszcza wysokimi temperaturami, więc w tym tygodniu wybraliśmy się „na plażę”. Opowiadaliśmy sobie o tym, jak można tam spędzać czas, a szczególną uwagę poświęciliśmy bezpieczeństwu nad wodą. Na tablicy w szatni można podziwiać nasze stopy odciśnięte w piasku pod palmą. Na podstawie ilustracji różnych przedmiotów wybieraliśmy te, które związane są z obecną porą roku. Owe ilustracje posłużyły nam do stworzenia plakatu.

Dużo czasu spędziliśmy nad ogromną kolorowanką, która przedstawiała sposoby spędzania czasu latem. Byliśmy bardzo dumni, że udało się nam ją pokolorować w rozmiarze XL!główne2

Nie zabrakło także tematu truskawek. W związku z tym wszystkie nasze aktywności dotyczyły tego pysznego tematu. Oglądaliśmy truskawki przedstawione na obrazkach i naturalne okazy. Omówiliśmy sobie ich kształt i kolor. Dowiedzieliśmy się także, że truskawki mają mnóstwo wartości odżywczych i są niezwykle istotne w naszej diecie. Bez problemu Smyki podały to, co można zrobić z truskawek, np., dżem, kompot, sok oraz przepyszne lody. Na koniec smakowaliśmy truskawki, a na podwieczorek wypiliśmy znakomity koktajl. W szatni widnieje nasz najnowsza praca plastyczna dotycząca truskawek.

Bączkiewicz Emilia

głowneW tym tygodniu rozwiązywaliśmy letnie zagadki, omówiliśmy miejsca, do których można jechać na wakacje, ale przede wszystkim rozmawialiśmy o bezpieczeństwie podczas tych wyjazdów. Dowiedzieliśmy się m. in., że w czasie upałów należy pić dużo płynów, używać kremów z filtrem, nosić czapkę bądź kapelusz na głowie oraz okulary. Kapać się można wyłącznie na kąpieliskach strzeżonych przez ratownika, który, oprócz ratowania, daje znak za pomocą białej i czarnej flagi, czy możliwa jest kąpiel. Przypomnieliśmy sobie także ważne numery alarmowe.  Przedszkolaki bez trudu podały numery na policję, straż i pogotowie oraz ogólny numer ratunkowy 112.

W związku z tym, że było w tym tygodniu nieco chłodniej, więcej czasu spędzaliśmy na zewnątrz. Chodziliśmy na spacery oraz na łączke, gdzie bawilismy się w berka, graliśmy w zbijaka, w piłkę nożną oraz skakaliśmy przez gumę i na skakance.

W poniedziałek odbyły się ostatnie zajęcia karate. Każdy Smyk otrzymał od trenerki dyplom i gratulacje. Z utęsknieniem będziemy czekać na kolejne zajęcia w Klubie Karate, które odbędą się dopiero we wrześniu.

W tym tygodniu przypada także Dzień Taty. Z tej okazji wykonaliśmy dla naszych kochanych Tatusiów laurki oraz breloki do kluczy. Żyjcie Nam 100 lat, Kochani Tatusiowie!