Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Blog
Bączkiewicz Emilia

główneW tym tygodniu wybraliśmy się do krainy uczuć i emocji. Na podstawie tematycznych zabaw uczyliśmy się je rozpoznawać i nazywać. Posłużyły nam do tego zdjęcia osób, których twarze przedstawiały takie uczucia, jak: radość, złość, smutek i strach. Omawiając każde z nich, smyki szukały w pamięci sytuacji, w których dane uczucie im towarzyszyło.  Na ich podstawie wymieniliśmy bezpieczne sposoby radzenia sobie z emocjami, a szczególnie ze złością.

Podczas zabaw pantomimicznych przedstawialiśmy wybraną przez siebie emocję. Dzieci wykorzystywały do tego mimikę twarzy, gesty oraz ruchy ciała. Zadaniem pozostałych było nazwanie przedstawianego uczucia. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy może okazywać tę samą emocję na swój sposób.

W Dniu Świętego Walentego tematem przewodnim było zagadnienie miłości i przyjaźni. W tym dniu gościliśmy w naszym przedszkolu teatrzyk z przedstawieniem pt. „Przyjaźń to największy skarb”. Z tego spektaklu dowiedzieliśmy się, co to znaczy: wybaczać, być życzliwym i iść za głosem serca. Okazało się, że tytułowym skarbem jest przyjaciel.

Z okazji Walentynek wykonaliśmy pracę plastyczną pt. „Serduszkowe drzewa”, którą można obejrzeć w naszej przedszkolnej szatni.

główneW sobotę w końcu nadszedł wielki i długo oczekiwany dzień, do którego tak starannie przygotowywały się nasze przedszkolaki – Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji, jak co roku odbyło się przedstawienie dla naszych najbliższych. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje dzieci i wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. W tym roku zaprosiliśmy naszych drogich gości do muzycznej krainy pełnej tańca, śpiewu i radości. Mali artyści pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowali program artystyczny, na który składały się wiersze recytowane przez dzieci, piosenki oraz tańce. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy również nasze kochane babcie oraz dziadków. Na zakończenie występu dzieci z wielką radością wręczyły drogim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane, ślicznie udekorowane drzewka szczęścia wykonane z kwiatów oraz kolorowe laurki. Po występach przyszedł czas na ogłoszenie wyników kolejnej edycji konkursu rodzinnego „Moja wymarzona książka” oraz wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów. Wykonane przez dzieci książeczki zebrani goście mogli podziwiać na przygotowanej w sali wystawie prac. Bardzo dziękujemy rodzicom i kochanym dzieciom za zaangażowanie w to rodzinne przedsięwzięcie, wykonanie tak wielu pięknych, oryginalnych prac pełnych barwnych i ciekawych ilustracji. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.