Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Podróż przez wzburzony ocean emocji 
Imiołek Iwona Przedszkole Podwawelskie Smyki

główneNa pierwszych zajęciach dydaktycznych w nowym roku przyjrzeliśmy się bliżej naszym emocjom. Zastanawialiśmy się, jakie emocje w nas mieszkają i po czym możemy rozpoznać ich obecność. Rozmawialiśmy, o tym, w jakich sytuacjach odczuwamy radość i szczęście oraz co może wywołać u nas lęk lub sprawić, że jesteśmy smutni bądź zdenerwowani.
Uświadomiliśmy sobie, że odczuwanie przez nas różnych emocji jest naturalne, jednak stwierdziliśmy, że powinniśmy nauczyć się rozpoznawać dlaczego dana emocja pojawiła się w naszym ciele. Poznaliśmy przydatne sposoby poradzenia sobie z emocjami takimi jak złość, smutek, czy strach.
Na zegarze emocji zaznaczaliśmy własne samopoczucie, następnie wykonywaliśmy portret przedstawiający nasze emocje po zakończeniu zajęć. Udało nam się stworzyć kolorowe emotki.
Na zajęciach z języka hiszpańskiego powtarzaliśmy słownictwo związane ze zwierzętami. Rozpoczęliśmy przygotowania niespodzianek związanych z Dniem Babci i Dziadka.