Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Święto Babci i Dziadka 
Imiołek Iwona Przedszkole Podwawelskie Smyki

główneW tym tygodniu nasza uwaga skoncentrowana była na naszych Kochanych Babciach i Dziadkach. Chcieliśmy jak najlepiej przygotować się do zbliżającego się święta, dlatego od początku tygodnia szykowaliśmy dla nich drobne upominki. W poniedziałek i wtorek nasza przedszkolna sala zamieniła się w miejsce wypieków, a nasze Smyki – w pracowitych kuchcików. Przedszkolaki z pomocą Pań przygotowały ciasto piernikowe mieszając odpowiednie składniki, z którego kolejnego dnia wykrawały małe ciasteczka w kształcie listków i kwiatuszków. Następnie upieczone ciasteczkagłówne1 dekorowały lukrem, wiórkami kokosowymi oraz kolorowymi cukierkami. Na sam koniec ułożyły z nich piękny bukiet w doniczce. Oprócz pachnących bukietów, przedszkolaki dla swoich Babć i Dziadków przygotowały  portrety w ramce. W szatni przedszkolnej zawisły serduszka z babcią i dziadkiem w roli głównej. Małe Smyki przygotowały również niespodziankę w postaci nagrania krótkiego występu dla dziadków z uwagi na niemożność spotkania się jak co roku w naszej sali przedszkolnej. Każdy z przedszkolaków włożył do tego występu wiele serca, a podczas przygotowań każdy z nich wykazał się wielkim zaangażowaniem i pracowitością. Swoje święto obchodził również w tym tygodniu Antoś. Solenizantowi jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego. Na zakończenie tygodnia pełnego wrażeń wybraliśmy się na spacer do pobliskiego parku.