Przedszkole Podwawelskie Smyki Kraków - Mały skrzat poznaje świat - Włochy 
Imiołek Iwona Przedszkole Podwawelskie Smyki

główne 1W ubiegłym tygodniu przenieśliśmy się myślami do pięknych i malowniczych Włoch. Zobaczyliśmy, że Włochy swoim kształtem przypominają buta. Następnie oglądnęliśmy słynne zabytki tego kraju oraz przeczytaliśmy, o tych miejscach kilka ciekawostek. Przyporządkowaliśmy dane zabytki do włoskich miast i przykleiliśmy je na mapie. Mogliśmy zobaczyć, które miejsca znajdują się blisko siebie i bez problemu można je zwiedzić jednego dnia. Aby utrwalić barwy flagi włoskiej, pokolorowaliśmy tło mapy w jej kolorach. Następnie zapoznaliśmy się z postacią znanego włoskiego podróżnika – Marco Polo. Podążając w jego ślady wyruszyliśmy w podróż z Wenecji, aż do Chin. Szlak ten przemierzaliśmy pieszo, konno oraz łodzią. Gdy tam dotarliśmy, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Nauczyliśmy się także tradycyjnego włoskiego tańca – Tarantella. We We wtorek obchodziliśmy Dzień Pizzy. Dlatego tego dnia,  zapoznaliśmy się z historią powstania pizzy oraz upiekliśmy pyszną pizzę, którą spałaszowaliśmy na podwieczorek.  Po tych aktywnościach wzieliśmy udział w quizie wiedzy o pizzy i zostaliśmy okrzyknięci “Ekspertami od pizzy”.

W środę przyszedł czas na wesołe zabawy z makaronem. Na początek dziecigłówne 2 swobodnie mogły pobawić się kolorowym makaronem, który następnie staraliśmy się posegregować odpowiednim kształtem, a później kolorem do odpowiednich pojemników. Nie było to wcale łatwe zadanie, gdyż makaron się lepił. Następnie stworzyliśmy z niego różnorodne kompozycje. Na sam koniec wszyscy artyści opowiadali, o tym, co udało się im stworzyć, a pozostałe dzieci podziwiały daną pracę. 

W czwartek nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci dzień - zabawa karnawałowa. Przed rozpoczęciem balu usłyszeliśmy kilka ciekawostek odnoszących się do tradycji karnawałowych. Otwierając zabawę karnawałową, każde dziecko przechodziło przez czerwony dywan i prezentowało swój strój. Wesołej zabawy nie było końca, a została zakończona słodkim akcentem - pączkiem. 

W piątek obchodziliśmy Walentynki. Tego dnia w przedszkolu królowały zabawy z sercem w roli głównej. Każde dziecko wykonało walentynkową laurkę oraz serduszko na patyczku.